Co o sobě říkají samotní Červi?

4. června 2008 v 21:34 | Arakanga |  O The Arrogant Worms
Je samozřejmost, že o sobě museli Červi něco na svých oficiálních stránkách napsat. A je samozřejmé, že u vtipálků jejich formátu si nemohli dovolit napsat jen nějaký zoufale nudný popis. Takže, pro ty z vás, co neumí AJ - zde to je! (obrázky i text z http://www.arrogant-worms.com/bio.php)

The Arrogant Worms začali svou cestu k úspěchu v hudební komedii (oxymoron) roku 1991 v Kingstonu, Ontario, na školním rádiu. Těch devět posluchačů bylo opravdu uneseno a Červi tímto mohli ukončit svou hru, jenže pokračovali...do děsivého světa živých show. Byli brzy zavrženi oněmi devíti posluchači, kteří preferovali zůstat doma. Nové obecenstvo bylo kultivované a skrovný výdělek z těchto raných vystoupení byl dostatečný na vydání jejich debutového alba roku 1992. The Arrogant Worms dostali možnost, aby se jejich písnička hrála v národním rádiu Kanady a brzy již vyrazili na turné po své rozlehlé domovině.

Od té doby Červi vydali devět dalších nezávislých alb - Russell's Shorts, C'est Cheese, Live Bait, Christmas Turkey, Dirt, Idiot Road, Toast a momentálně Beige. Slavili mnoho úspěchů, neustále překračovali prodejní žebříčky svých distributorů a prodali více než 150 000 alb. Jakožto velmi cenný Kanadský majetek, Gift Wrapped bylo oceněno Americkou značkou Oglio Records jako nejlepší "best of" kolekce roku 2002. The Arrogant Worms vydali DVD svého koncertu s proslulým Edmonton Symphony Orchestra (symfonickým orchestrem Edmonton?), také jako speciál v národní televizi. Slušná show.

Aje to právě jejich show, která přivádí lidi stále zpět a nutí je lačnit po dalších vystoupeních. The Arrogant Worms poskytovali libozvučné a švihlé úniky po celé severní Americe a Austrálii ve všech možných dějištích různých tvarů i velikostí - od malých klubů přes divadla, arény, Disneyho, Central Park až po Grand Canyon. Roku 2006 se pouští do prvního turné po Spojeném Království. Sdíleli jeviště s těmi nejzářivějšími hvězdami a nejzastíněnějšími žárovkami hudebního průmyslu a nikdo nebyl zraněn. Červi vystupovali na společných akcích, zpívali hymny na sportovních akcích a byli konficiéry na významných festivalech. Nezáleží na tom, kde jsou. Baví se a jejich publikum se baví s nimi.

Arogantní Červi se stali částí Canadiany. Jejich písně jsou používané v různých plánech na výuku po celé zemi a jedna to dokonce dotáhla i do učebnice Angličtiny. Jejich píseň "Dangerous" se hrála na palubě raketoplánu Endeavour pro astronauta a fanouška Chrise Hadfielda. Mladí kanaďané zvolili Červy za nejoblíbenější skupinu na národním rádiu. Skupina, co byla druhá, bylo AC/DC.

Arogantní Červi byli uznáni roku 2003 "Touring Act of the Year" (cosi jako Turné roku) Canadian Arts Presenters Association (jakýmsi společenstvím prezentátorů kanadských umělců). Ovšem největší pocta přišla roku 2005, když četli v New York Times, že Carrie Fisher a Meg Ryan si zpívaly spolu s Červy na výletu do Newfoundlandu. Princezna Leia! A Sally!! To je fakt šílené.

The Arrogant Worms se bezostyšně rozhodli, že svět The Arrogant Worms potřebuje. A proto budou dále cestovat po světě, velebit ctnosti vznešené krávy, ponižovat Celine Dion a zpívat zvrácené ukolébavky dětem. Možná dokonce i získají zpět těch devět původních posluchačů. Velké sny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pablo Pablo | E-mail | Web | 5. června 2008 v 16:51 | Reagovat

A třeba už těch devět posluchačů dávno získali a ani o tom neví ;)

2 Arakanga Arakanga | E-mail | Web | 5. června 2008 v 23:08 | Reagovat

Vida, i to je možné, to mě nenapadlo. :D Pak je ale od těch posluchačů hnusné, že jim nic nenapsali, aby si mohli najít ještě vyšší a nedosažitelnější cíl.

3 Pablo Pablo | E-mail | Web | 6. června 2008 v 13:07 | Reagovat

:D:D Však oni si ho najdou ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama